Trei inimi

Postat de portiadelumina in Cu de toate pe 5 Noi 2012 | 3699 vizualizari

Comentarii (19)

05.11.2012, 13:08

Foarte frumos !

05.11.2012, 13:27

Padre eu cred ca intretinerea celor 3 inimi trebuie sa porneasca din varsta ff. frageda si mentinuta intr-un anumit ritm pe tot parcursul vietii...
Tare frumos ai scris

05.11.2012, 13:27

Mulţumesc Roxx

05.11.2012, 13:33

Cine nu reuşeşte dintru început nu are ascuze dacă nu încearcă mai târziu. Mulţumesc frumos Lilik

05.11.2012, 13:35

Offf Padre... cat adevar graiesti!! Daca nu avem iubire, nu avem liniste... daca nu avem sanatate, nu avem putere de a merge mai departe... daca nu avem credinta, nu avem nimic! Totul se leaga in lumea asta, si nimic nu-i intamplator!

05.11.2012, 13:36

Ştiu Simo. De aceea mereu mă rog pentru sănătatea celor din jur, pentru luminarea minţii îi împreună iertarea pentru a putea iubi. Mulţumesc frumos

05.11.2012, 13:37

Padre am cunoscut multe persoane care pe tot parcursul vietii nu s-au gandit la asta si ajunsi la o varsta inaintata au schimbat totul...oare daca ne gandim sa schimbam ceva in ultimii ani de viata nu este prea tarziu???

05.11.2012, 13:41

Padre, iti multumesc ca te rogi ptr noi!

05.11.2012, 13:42

Cu cât mai devreme cu atât mai bine. De ce să amânăm a trăi în dragoste, în linişte pentru o vârstă când deşi putem simţi iubirea nu vom putea să ne mai bucurăm mult de ea. Şi în ceasul al 12-lea e bine, dar mai bine-i dinainte.

05.11.2012, 13:43

05.11.2012, 13:44

Cu drag pentru toţi cei pe care-i cunosc Simo, inclusiv virtual

05.11.2012, 13:50

Frumos Padre!

05.11.2012, 14:21

Mulţumesc frumos Vladimir

05.11.2012, 19:18

Uneori, cand vreuna dintre inimi ne mai joaca feste,incercam sa ne amagim gasind scuze de tot felul.Dar nu prea functioneaza asta,asa ca mai devreme sau mai tarziu va trebui sa indreptam situatia.daca nu ne sta in putinta,va trebui sa cerem sprijinul celor care ne pot ajuta, un preot,un doctor ori a propriei constiinte,dupa caz.
Sa speram ca le vom putea mentine pe toate trei in parametrii "normali" de functionare

05.11.2012, 19:34

Eu mă rog pentru asta Dia, ştii asta. Într-adevăr, deseori suferim la câte una din ele. Dar cu voinţă, speranţă şi dragoste ne vindecăm.

05.11.2012, 20:32

Plida aratata cu ajutorul cuvintelor mestesugite

05.11.2012, 20:57

Mulţumesc frumos Buni

27.11.2012, 11:05

27.11.2012, 12:01

Mulţumesc frumos Andreea

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase