Humus reteta

de ala_oancea in Aperitive / Garnituri, 27 Oct 2009 | 8407 vizualizari

COMENTARII (17)

ionix 1

27.10.2009, 10:12

aaaah... ador humusul pe lipie...

Oana 1

27.10.2009, 10:53

Suuuper!

luminita20_2006 1

27.10.2009, 14:51

ramo_cata 1

27.10.2009, 16:02

nu am mancat niciodata dar vreau sa incerc cat de curand..la cum arata cred ca-i o bunatate[pofta]

Luciana 1

27.10.2009, 18:07

L-am facut si eu astazi, si am avut nespusa placere sa vad cum pruncul meu mofturos, nu se mai oprea din mancat...a mancat doua felii unse din belsug cu humus.
Eu doar am adaugat si o lingurita rasa tahini, iar lamaia am stors-o direct pe paine, in momentul servirii, cand am adaugat si parsley tocat...o nebunie, aduce ff mult cu iahnia de fasole.
Este a 3 oara cand fac humus, si prima oara cand efectiv il si mananc...am facut ceva experiente pana am descoperit humus-ul perfect ptr papilele mele gustative.
A mers f bine intr-adevar alaturi de salata de rosii cu ceapa ...rosie, ca numai de asta am avut in casa...si un pumn de patrunjel.Am inteles ca humus-ul se serveste in Liban alaturi de aceasta salata la care se adauga si cus-cus...mie mi-a fost frica sa nu stric gustul , sau sa nu-mi placa, si am renuntat....f sanatoasa si satioasa cina...

Michelle 1

29.10.2009, 07:59

super..mmm

ala_oancea 1

29.10.2009, 09:55

ala_oancea 1

29.10.2009, 09:56

Luciana, am sa mai fac si am sa tin cont si de sfaturile tale

Adinuta 1

01.11.2009, 01:39

sincer, aveam impresia ca e mai complicat. Ma bucur ca ai pus reteta, o sa incerc si eu pentru ca imi place humus-ul si felicitari arata tare bine!

ala_oancea 1

02.11.2009, 11:36

Multumesc Adinuta Nu e greu deloc Sa incerci si tu ca este foarte bun

Bucataras 1

13.12.2009, 23:08

Acush execut eu reteta ... Revin cu impresii

Michelle 1

13.12.2009, 23:51

Bucataras 1

14.12.2009, 00:53

senzatie a iesit

ala_oancea 1

14.12.2009, 08:56

Bucataras, ma bucur ca ti-a placut

Adinuta 1

21.12.2009, 16:51

numai ce am facut humus dupa reteta ta, Ala e foarte gustos! multumesc!

ala_oancea 1

23.12.2009, 11:38

Super ! Ma bucur ca ti-a placut Cu mult drag

elena1988 1

04.03.2011, 09:56

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase