Betive

de andreea_angelo in Dulciuri, 21 Noi 2012 | 27433 vizualizari

COMENTARII (25)

Geanina87 1

21.11.2012, 19:53

Daca mananc...ma imbat??? oricum merita

MotanLaOale 1

21.11.2012, 19:57

Zamfira 1

21.11.2012, 19:58

Merisor 1

21.11.2012, 20:15

Eu as cam manca de-astea, dar vreau si putina visinata

Bunica 1

21.11.2012, 20:19

chiar daca ma imbat,eu tot vreau una!

T I M E A 1

21.11.2012, 20:23

Bya Ralu 1

21.11.2012, 20:45

buneeeee

Panacris 1

21.11.2012, 21:15

Doralinda 1

21.11.2012, 21:24

Ce frumoase sunt si gustoase! Am mancat mai demult si mi-au placut asa mult!!! La favorite!

Doralinda 1

21.11.2012, 21:30

De ce NU reusesc sa o pun la favorite???? Stie cineva???

diaconta 1

21.11.2012, 21:32

Doralinda,pentru ca nu este inca aprobata reteta

AnyCostescu 1

21.11.2012, 21:58

interesant

Angelina_Elena 1

21.11.2012, 23:04

foarte bune!

Rocsi 1

21.11.2012, 23:21

Bune...

MonaMimi 1

21.11.2012, 23:40

Doralinda 1

22.11.2012, 00:34

Aha, multumesc dia!

Criss 1

22.11.2012, 05:39

Foarte bune si usor de facut.

diana_k 1

22.11.2012, 09:08

Lau 1

22.11.2012, 09:16

bune

adasev12 1

22.11.2012, 09:49

bune

gaby_gabytza 1

22.11.2012, 10:56

imi place denumirea

cristi22 1

22.11.2012, 11:02

sunt asemanatoare cu BOMBELE,numai ca biscuitii se amesteca cu smantana de consum(eu prefer pe aceea varsata), biscuitii obisnuiti se dau pe razuitoare(cea mai mica)apoi se cern prin sita de malai,dupa care se amesteca cu smantana pana se obtine o pasta destul de consistenta la care se adauga esentele de rom si vanilie(prefer pe acelea la fiola).se introduce visina din visinata in mijloc(fara sambure)dupa care se rotujesc frumos si se tavalesc prin zahar tos.se aseaza pe un platou si se dau la rece ptr. cateva ore.mie mi-au placut f.mult si sunt sigur ca si voua.cantitati aprox. BISCUITI CCA.1KG SMANTANA 1KG.(s-ar putea sa intre mai multi biscuiti,in functie de vascozitatea smantanii,oricum pasta rezultata trebuie sa fie destul de TEAPANA,ca sa zic asa).SUCCES!

Ina 1

22.11.2012, 13:30

daca fac eu cu visinele mele pastrate in alcool de 96 % concentratie alcoolica .... hac'hac! )))
Le numesc "alcooliste" )

mihaelar63 1

22.11.2012, 14:14

Bune de tot

andreea_angelo 1

23.11.2012, 15:55

multumesc la toata lumea dar de ce nu este ''aprobata' trebuie sa le aprobe cineva,de ce?!?!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase